Kadın haklarını anımsatmak ve yalnız olmadıklarının vurgusunu yapmak amacıyla Birleşmiş Milletler tarafından 8 Mart “ Dünya Kadınlar Günü” uluslararası bir gün olarak kabul edilmiş olup, Türkiye’de 1921 yılından itibaren kutlanmaktadır.
 
Toplum yaşantımızın her bölümünde yer alan kadınlarımız, inancımıza, kültürümüze, örf ve adetlerimize göre yuvanın gerçek sahibi, ailenin ve toplumun temel direğini oluşturmaktadır.
 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Dünya Üzerinde Gördüğümüz Her Şey Kadının Eseridir” sözleriyle toplumlar için ne kadar önemli ve değerli olduklarını bir kez daha vurguladığı, kurtuluş savaşında gerek cephede, gerekse cephe gerisinde tüm varlığıyla Vatanına hizmet eden Türk kadınına haklarını pek çok Avrupa Ülkesinden önce vermiştir.
 
Şüphesiz ki; bugünde toplum olarak hak ettiğimiz etkin ve saygın konumu kazanmamızda emeği ve alın teri bulunan, nüfusumuzun yarısını oluşturan fedakârlık ve şefkat abidesi kadınlarımızın çalışma hayatı, eğitim, ekonomi ve siyaset alanlarındaki konumlarının daha da güçlendiğini görmek bizleri fazlasıyla mutlu etmektedir.     
 
Bu duygu ve düşüncelerle başta şehit  ve gazi anneleri ile eşleri olmak üzere tüm Kadınlarımızın  “ 8 Mart Dünya Kadınlar Günü” nü kutlar, selam ve saygılar sunarız.