15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Gününde Şehitlik Ziyareti öncesinde Kaymakamlık Makamında Sarayönü Belediye Başkasnı Nafiz SOLAK, İlçe Jandarma Komutan V. Tamer YÖNEY, İlçe Emniyet Amir V. İhsan ERTUĞRUL, Müftü Vekili Mustafa TOPÇU, Milli Eğitim Müdür Vekili Hacı KERPİÇ,  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Müdür Vekili İsmail KARATÜRK, Ziraat Odası Başkanı Fatih KARÇA ve Siyasi Parti Başkanları ile toplantı yapıldı. Toplantının akabinde Şehitlik ziyaret edilmiştir.
 
        İlçe Müftülüğünün organizesi ile Çarşı Camiinde saat 12:15'de şehitlerimiz için okunan Mevlid'i Şerif ardından devam eden etkinlik, 14 Temmuz Cuma günü saat 12:30'da Merkez Çarşı Camii ile Ladik Çarşı Camiinde Yasin'i Şerif ve Hatim Duası yapılacaktır. İlçe Belediye Başkanlığı tarafından Merkez Çarşı Camii önünde saat 14:00'de düzenlenecek olan resim sergisi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilecek olan kompozisyon yarışması Kapalı Pazar Yerinde yapılacaktır.
 
        15 Temmuz Cumartesi günü saat 21:00'de ise "15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Birlik Yürüyüşü" (Dörtyol Kavşağından başlayıp Kapalı Pazar Yerinde son bulacak) saat 22:00'de ise Demokrasi Nöbeti için buluşma (Kapalı Pazar Yeri),
 
        16 Temmuz Pazar günü ise Ziraat Odası Başkanlığı tarafından organize edilen At Yarışları ile son bulacaktır.